Tip na výlet

město Milevsko


Ve zvlněné krajině středního Povltaví severu jižních Čech leží malé městečko Milevsko. Má staletou kulturní a duchovní tradici, nádherné historické památky, krásnou okolní krajinu a řadu dalších zajímavostí. Rádi bychom Vás pozvali k návštěvě tohoto místa. Věřím, že si u nás odpočinete, naberete nové síly, získáte příjemné zážitky a někdy zase přijedete znovu. Těšíme se na Vás.hrad Zvíkov


Královský hrad Zvíkov na soutoku Otavy s Vltavou je nádhernou ukázkou hradu s obvodovou zástavbou z doby posledních Přemyslovců. Návštěvník Zvíkova nalezne vše – historii, hezkou přírodu i skvostnou architekturu, takže odtud nemůže odejít zklamán.
(cca 11 km od Milevska)

zámek Orlík


Silueta pseudogotického zámku Orlík, odrážející se ve vodách Orlické přehrady, patří ke známým scenériím České republiky. Zvláště pak o letní rodinné dovolené na této přehradě si lze vhodnější cíl výletu v okolí sotva představit.
(cca 12 km od Milevska)

Bechyně


Město Bechyně leží v malebné lesnaté krajině na soutoku řeky Lužnice a říčky Smutné, cca 20 km od Milevska. Bechyně byla založena Janem Lucemburským kolem roku 1323, nejvýznamnější majitelé Bechyně byli Šternberkové, na které upomínají náhrobní kameny v klášterním kostele. Nyní má asi 6 000 obyvatel a je proslulá zejména lázeňstvím a výrobou keramiky. Komplex bechyňského zámku je veřejně přístupný a prohlídková expozice představuje především historicky nejvýznamnějšího majitele panství Petra Voka z Rožmberka.Koupaliště Milevsko


Před několika lety byl v Milevsku otevřen přírodní areál letního nekrytého koupaliště, který pojme až 800 návštěvníků. Možnost koupání je ve dvou bazénech (pětadvacetimetrový a pro děti brouzdaliště) a areál také nabízí i vodní atrakce. Tento nový areál je pouhých 500 metrů od našeho penzionu !!!

slavné mosty


Orlík nad Vltavou - Žďákovský most
Most je považován za největší prostý plnostěnný dvoukloubový ocelový obloukový most na celém světě. (cca 11 km)
Stádlec - řetězový most
Most v empírovém stylu na řece Lužnici. (cca 15 km)
Červená - železniční most
253 metrů dlouhý viadukt nad Vltavou, jako první u nás byl postaven bez lešení letmou montáží. (cca 12 km)
Písek - kamenný most
Nejstarší dochovaný kamenný nost v Čechách. (cca 26 km)


sportovní vyžití


V okolí Milevska je plno značených turistických a cykloturistických tras. Narazíte zde na skryté rokle, otevřené louky s pasoucím se dobytkem, potůčky prodírající se rozlehlými lesy plnými hub. Určitě si přibalte turistické vybavení a případně kolo.
Asi 350 metrů od penzionu se nachází tenisové kurty a ve sportovním areálu fotbalové hřiště s umělým trávníkem, sportovní hala a zimní stadion.
V okolní krajině je také možnost rybaření a to jak na přírodních rybnících a nebo na řece Vltavě.

25 km od Milevska je lyžařský areál Monínec, který leží v srdci České Sibiře a kombinace jejího mikroklimatu, severní stráně a nadmořské výšky tvoří z Monínce jedinečný přírodní ledovec. Pro lyžaře i snowboardisty je zde několik sjezdovek. Na vrchol 1,2 km dlouhé sjezdovky vás vyveze čtyřsedačková lanovka. Areál je vybaven nejmodernější zasněžovací technologí umožňující výrobu sněhu při teplotách nad nulou.